HomeLajmi i Fundit

Tërmeti i 26-nëntorit/ Shoqërohen zyrtarë e ndërtues pas megaaksionit të Policisë

Një megaaksion është ndërmarrë sot nga policia e Tiranës, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, që shkaktoi vdekjen e 51 personave.

Në polici janë shoqëruar ish-shefi i Urbanistikës në Bashkinë Vorë, Luan Beta si dhe Bardh Plaku, ish-kreu i Komunës së Farkës. Veç tyre, me urdhër të prokurorisë janë shoqëruar edhe disa ndërtues.