Lajme Lifestyle Showbiz

Tërmeti i fuqishëm tronditi Shqipërinë, Rita Ora apel për ndihmë

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë të shtunën ka solidarizuar dhe Rita Orën.

Duke qenë se shumë shtëpi mbetën të dëmtuara dhe nevojiten ndihma për riparimin e tyre, këngëtarja me origjinë shqiptare u ka bërë një thirrje të gjithëve që të kontriubojnë në “UNICEF” për fëmijët.

Rita ka publikuar një hartë që paraqet zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm, për të treguar çfarë ka ndodhur për ata që nuk janë ende në dijeni.

“Në 21 shtator një tërmet me magnitudë 5.6 goditi Shqipërinë, që ndodhet afër Kosovës, vendit ku unë kam lindur. Ndihmoni UNICEF që të gjenden atje për fëmijët e prekur nga fatkeqësite, kudo dhe kurdo ndodhen”, ka shkruar Rita.

ter-1.jpg

Kujtojmë se Rita është ambasadore e UNICEF, e se disa muaj më parë vizitoi fëmijët në Kosovë.

Related posts

‘’Dy duar për një kokë janë”/ Ylli Rakipi: Ndihem i rrezikuar nga Edi Rama…

Mila

Kush është shqiptari që kandidon për Asamblenë e New York-ut

Mila

Klea Huta tregon kritikat që i bën vjehrra! Mirëpo edhe mamaja e saj ka plot kritika për Elgitin

Mila
Na Kontaktoni!