HomeSociale

Testime masive, PD kërkesë qeverisë

Në një postim në “Facebook”, ku publikon dhe një video me deklaratat e kryeministrit, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi shkruan se jemi mes vendeve me riskun më të lartë dhe numrin më të ulët të testimeve.

Bardhi i drejtohet qeverisë për të ditur shifrat reale të tamponëve që ka në dispozicion sistemi shëndetësor.

Postimii plotë

Është alarmante që jemi mes vendeve me riskun më të lartë dhe numrin më të ulët të testimeve! Rama po gënjen sërish!
Çfarë po ndodh, pse është kaq i ulët numri i testimeve dhe cila është shifra reale e tamponëve që ka në dispozicion sistemi shëndetësor?
Edi Rama çfarë je duke fshehur këtë herë?


TË NGJASHME