HomeAktualitet

Tetori nis me shi, parashikimi i motit për këtë muaj

Prej pak ditësh i kemi thënë zyrtarisht lamtumirë verës. Ky muaj do të nisë me shi, duke njoftuar kështu, ardhjen e stinës së rradhës.

Sipas Weather.com, në Shqipëri ditën e sotme, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, ndërkohë që nesër do të ketë shira në veri të vendit.

Gajtë këtij muaji, temperaturat pritet të kapin vlera që luhaten nga 7 deri në 28 gradë C.

Sa u përket temperatuarve ekstreme, metereologët konstatojnë se gjatë këtij muaji do të ketë rreth 4 ditë me mot të ftohtë dhe rreth 7 ditë me mot të ngrohtë. Në mesatare, pritet një mot jo aq i përkeqësuar san a lajmëruan ditët e fundit.


TË NGJASHME