HomeSport

Tezja e Connor McGregor vdes nga COVID-19 dhe ai do që të izolohet Irlanda

Superylli i UFC, Conor McGregor pas vdekjes së tezes së tij ka qenë duke menduar në lidhje me koronavirusin dhe çfarë duhet të bëhet.

McGregor shkruajti në faqen e tij në Facebook për të thënë se atdheu i tij i Irlandës duhet të ketë ??një bllokim total. Deklarata iu drejtua udhëheqësve politikë në Irlandë, Taoiseach Leo Varadkar dhe Presidentit Michael D. Higgins.

“Unë ju respektoj të gjithëve shumë dhe do të doja të parashtroja disa nga mendimet e mia,” tha McGregor. “Ndërkohë që ne jemi duke debatuar aktualisht për një bllokim total, unë mendoj se duhet të bëhet. Çdo moment i kaluar duke debatuar për këtë është kohë e çuar dëm. Unë e njoh një ndeshje të mirë, të ashpër kur shoh dhe ne tani e kemi një ndeshje në dorë.

“Unë dua t’i bëj thirrje popullit tim, popullit të madh të Irlandës, kjo luftë ka nevojë për të gjithë ne. Të gjithë ne jemi në qoshe të kuqe në pritje të kambanës, kështu që le të mblidhemi së bashku dhe t’i biem ziles vetë duke përfshirë njerëzit në të gjithë botën.

“Bllokimi i vërtetë duhet të fillojë dhe duhet të fillojë tani. Një bllokim i përbashkët, një bllokim i bashkuar. Ne duhet të mbyllim aeroportet tona, duhet të mbyllim të gjithë bizneset jo shumë të nevojshme, të shkurtojmë të gjithë udhëtimet jo të nevojshme.

“Është koha për mbyllje totale dhe ne jemi gati. Po ju bëj thirrje të gjithëve, fati i Irlandës sonë të madhe varet nga kjo. Ky është propozimi im dhe unë lutem që të mund ta bëjmë këtë të ndodhë. “

View this post on Instagram

Ireland you amazing, amazing country. I believe we have this virus contained. And through this containment, we actually may have gone and contained them all. The good habits we will have now gained from this wild covid-19 attack will see us too strong in future. Hand hygiene. Touching of own face hygiene. Consistent thorough cleaning of handled areas hygiene. What we should really be all doing anyway. I have always been on with my hand hygiene. But not enough. If I think of all the people approaching to shake hands and what not. I often get people say to me please I don’t want a picture, just let me shake your hand. And I’m like yes friend thank you. As it’s more efficient than taking a full picture. But it’s too careless. And too frequent. Touching my own hand to my face as well. Too unaware of the frequency I’d do it. Until now. I’d train my ass off, to the point of low immunity. It’s inevitable with the intensity of the training. The immune system will be tested. I would float around in this manner, and always end up catching little colds and flus. I feel bullet proof right now though! I’m switched on like a motherfucker now. Stay vigilant on our personal hygiene people. And our personal space. God speed to us all ?? We are not there yet but we are well on our way. On our way in a big way! To the people of the world. We will do this! We are doing this! It’s done. We did it. Congratulations! Oh And it’s summer time now too. Wow! Oh and Who am I fighting. … These photos are from a few days ago at a studio in Dublin’s City centre. I was to announce to the world my @properwhiskey donation to @Tunnel2Towers. A great day! A proud day, I brought my family with me to the studio. Sitting in the chair about to beam live to all the U.S morning talk shows, I get a phone call telling me that my lovely little auntie Anne had passed away. I couldn’t go live anymore. My poor little friendly loving auntie. My mother’s sister. This stupid fucking virus. What the fuck is happening. I took my family to bull island. Looked out at the sea. Took a deep breath. Thank fuck! Lord thank you ? Stay tight people! We are all we got ?? Rest in Peace Anne Moore I love you

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Tezja e McGregor ndërroi jetë këtë muaj dhe ai la të kuptohet se kjo ishte për shkak të koronavirusit.

“Kam marrë një telefonatë duke më thënë se tezja ime e bukur, Anne kishte ndërruar jetë,” shpjegoi ai në mediat sociale. “Unë nuk mund të jetoj më. Tezja  ime e gjorë, e dashur shumë. Motra e nënës time.

“Ky dreq virusi. Çfarë dreqin po ndodh? Unë e çova familjen time në një ishull. Shikova nga deti. Mora frymë thellë. Faleminderit Zot. “

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME