HomePolitikë

Thyen rregullat e Shengenit, Greqia kthen mbrapsht 32 shqiptarë

Shteti grek ka vendosur të kthejë mbrapsht 32 shqiptarë, të cilët kishin shkelur rregullat e Shengenit. Kthimi i tyre është bërë paraditen e sotme dhe për shkak të situatës së rënduar, pritja e tyre është bërë nga autoritetet e Shëndetit Publik në Gjirokastër.

Mësohet se një 47-vjeçar nga Bulqiza, kishte simptoma të COVID-19 dhe është transportuar drejt Tiranës.


TË NGJASHME