HomeLajmi i Fundit

“Tixhja” e Anglisë/ Infermierja i vjedh kartën e kreditit pacientes pak minuta pasi ndërron jetë nga Covid-19

Një infermiere në Britani është arrestuar pasi është zbuluar nga kamerat duke përdorur kartën e kreditit të një pacienteje që sapo kishte vdekur nga Covid-19.

Infermierja është identifikuar me emrin Aesha Basharat, 23 vjeçe, dhe kartën ia kishte vjedhur një pacienteje 83-vjeçareje.

Ajo ka përdoruru kartën e të ndjerës derisa kanë mbaruar të gjitha paratë në të. Në momentin që është zbuluar infermierja është shorehur se kishte ngatërruar kartën e pacientes me të sajën, por ky justifikim nuk e ka shoëtuar nga arrestimi të renë.

Kur u shfaq para trupit gjykues ajo pranoi se ka vjedhur me qëllim kartën dhe gjykata vendosi pezullimin e sja nga detyra për 18 muaj.


TË NGJASHME