HomePolitikë

Tjetër deputet në Kuvend, numri shkon në 100

Një tjetër deputet do ti shtohet Kuvendit dhe bëhet fjalë për Korab Litën. Ai vjen nga rradhët e Partisë Demokratike, në qarkun e Tiranës, duke u bërë kështu deputeti i 100-të në Kuvend.

Lita do të zëvendësojë Dashamir Shehin.

Ndërkohë kujtojmë që ditën e djeshme në Kuvend u betua kandidatja e LSI-së në Shkodër, Ambra Borova e cila vjen nga rradhët e LSI-së.


TË NGJASHME