HomeShëndeti

Tonik natyral për hidratimin e lëkurës

Hidratimi i lëkurës është shumë i rëndësishëm.

Ky sprej me aromën e vet do t’ju zgjojë, ndërsa me përbërësit e vet butësisht dhe në mënyrë freskuese do të veprojë në lëkurën tuaj.

Mund ta përdorni edhe për fytyrë, edhe për trup.

Ju nevojiten:

– 2 dl ujë të distiluar,
– 1 lugë sodë limete,
– 1 lugë aloe vera,
– 1 kastravec,
– 1 lugë mente të grirë.

Përgatitja:

Kastravecin qërojeni dhe priteni në feta, grini mentën, shtoni lëngun e frutit limeta dhe aloe verën dhe të gjitha përzieni mirë në blender.

Shtoni ujin dhe përzieni në blender derisa të krijohet masë e lëmuar.

Merrni një gazë sterile dhe kullojeni në një shishe me spërkatëse.


TË NGJASHME