HomeLajmi i Fundit

Tragjíke, humb jetën djali 18-vjeçar i futbollistit gjerman Michael Ballack

Djali i ish-futbollistit gjerman, Michael Ballack ka humbur jetën në Portugali.

Mediat portugeze po raportojnë se tragjedía ndodhi në Troia në jug të Lisbonës, afër një shtëpie që futbollisti në pension e bleu vite më parë.

Sipas kanalit televiziv Portugez TVI24 , Emilio u përfshi në áksident në orën 2.10 të mëngjesit.

Dhe zjárrfikësit zbuluan se tragjedía ndodhi kur kuadrati ra mbi viktímën dhe e shtypi atë.

Një oficer me qendër në Grandola pranë Troia tha: “Unë e dija që personi i vdekúr ishte djali i një futbollisti të njohur, por nuk kam detaje se kush ishte.

“Aksidentí ndodhi në shtëpinë e familjes. Djali nuk ishte në rrugë kryesore, ndaj motorri me katër rrota e tij ishte i vetmi mjet i pèrfshirë.

“Mjeti ishte në një copë tokë të pabarabartë dhe në këtë fazë duket se është kthyer mbrapsht dhe ashtu siç ishte ka rënë mbi viktimën dhe e ka shtypur atë.”

Përpjekjet për të ringjallúr të riun në vendin e ngjarjes ishin të pasuksesshme dhe ai u shpall i vdekúr në vendin ku ndodhi áksidenti.

Policiá e GNR me qendër në Troia dhe ndihmësit e shpejtë u dërguan në vendngjarje.


TË NGJASHME