HomeLajmi i Fundit

Tragjíke në Itali, makina e parkuar në malore shtýp shqiptarin teksa punonte

ITALI

Një shqiptar ka humbur jetën në mënyrë aksídentale, pasi është shtypur nga makina e tij e punës.

E çuditshme ta besosh, por makinaa ishte parkuar në një rrugë të pjerrët, dhe me sa duket frerët i janë këputur duke ecur mbrapsht pa shofer me shpejtësi të madhe.

60-vjeçari me origjinë shqiptare, banues në Terni, ishte punonjës në një kompani private, ndërkohë ngjarja e rëndë u shënua në San Gemini, pranë sheshit kryesor.

Burri u shtyp në një mur nga automjeti i tij i punës që ishte parkuar në një zonë të pjerrët. Edhe pse urgjenca erdhi me shpejtësi, ishte e pamundur që 60-vjeçari të shpëtohej.


TË NGJASHME