HomeSport

Trajnerët që mund ta zëvendësojnë Solarin në Madrid

Pas eliminimit në Ligën e Kampionëve, “Los Blancos” pritet të jenë në kërkim për emërimin e një trajneri të ri, që mund ta zëvendësojë Santiago Solari, në fund të këtij sezoni.
Ky eliminim, së bashku me eliminimin nga Kupa e Mbretit dhe dështimit në La Liga, ka bërë që të ngrihen dyshime mbi të ardhmen e Solarit. Për ta marrë pozitën e tij, në fund të këtij sezoni, ka shumë kandidatë.

1. Jose Mourinho – Pa klub
2. Massimiliano Allegri – Juventus
3. Mauricio Pochettino – Tottenham
4. Antonio Conte – Pa klub
5. Raul – trajner i ekipit të të rinjve të Real Madridit
6. Fernando Hierro – Pa klub
7. Guti – ndihmëstrajner në Besiktas
8. Zinedine Zidane – Pa klub
9. Arsene Wenger – Pa klub
10. Joachim Low – Kombëtarja e Gjermanisë
11. Claudio Ranieri – Pa klub
12. Mikel Arteta – ndihmës në Manchester City
13. Clarence Seedorf – Pa klub

TË NGJASHME