HomeLajmi i Fundit

Tramvaji përplaset me “BMW”-në, plagosen tre persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Itali, ku një tramvaj u përplas me një makinë tip “BMW”, ku për pasojë mbetën të plagosur tre persona.

Sipas mediave italiane të plagosur kanë mbetur shoferi i tramvajit si dhe gra që po udhëtonin me BMW-në. Shkak i aksidentit, paraprakisht dyshohet të jetë bërë makina, e cila nuk ka respektuar semaforin.

AAGdOmG

“Po punoj anë dyqan, kur dëgjova një zhurmë të fortë, u tremba shumë. Dola jashtë dhe pashë një makinë që kishte ngecur në mes të shinave të tramvajit. Ishte një zhurmë e tmerrshme”, ka rrëfyer një person që punonte në një restorant aty pranë.

Personat e plagosur janë transportuar në spital, ku po marrin ndihmën e duhur mjekësore.

AAGdXI6
AAGdQ8f
AAGdOmx
AAGdOmG
AAGdJsz
AAGdOmA