HomeModa

Trendet e viteve ’70 që po rikthehen sërish në modë

Disa trende të modës i mbijetojnë kohës, ose rikthehen sërish pas një pauze. Dhe kështu secili prej nesh mund të gjejë veten në stilin përkatës. Por kohët e fundit, sidomos shtëpitë e mëdha të modës po tregojnë që vitet ’70 po rikthehen, vitet ’70 të diskove dhe revolucioneve.

Pantallonat e lirshme me fund të gjerë “Bell Bottoms” 

Bluzat me mëngë të gjera në fund “Bell Sleeves”

Bra Tops

Sandale të hapura pas “Clogs”

Fustanet Xhins

Sandalet Gladiator

Fustane mëndafshi 

Çorape mbi gju

Funde kastor

Bluza që lidhen përpara


TË NGJASHME