HomePolitikë

Trump kërkon takim me Kim Jong Un në kufirin mes Koreve

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka ftuar në mënyrë spontane udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un për ta takuar atë në kufirin e fortifikuar që ndan Korenë Veriore dhe Jugore.

Z. Trump do të vizitojë Korenë e Jugut pas samitit të G20 në Japoni.

Ai mbërrin në Seul të shtunën për një udhëtim dy-ditor që synon krijimin e bisedimeve të thella për denuklearizimin e Koresë së Veriut.

Ftesa erdhi nga një postimi i Trump në Twitter.


TË NGJASHME