HomePolitikë

U akuzua nga PD, KQZ vendos për kryebashkiakun e Matit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendimin për kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj, duke e konfirmuar në detyrë.

Malaj u denoncua nga Partia Demokratike si subjekt i ligjit të Dekriminalizimit, pasi kishte fshehur një dënim nga Gjykata e Matit me 10 muaj burg për “plagosje me dashje” dhe “mbajtje pa leje të armëve luftarake” , dhe për këtë kërkoi që t’i hiqet mandati.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME