HomeUdhëtime

Udhëtime dhe kulturë, ja disa prej destinacioneve më të bukura

Nëse jeni duke kërkuar pushime kulturore, atëherë Parisi është emëruar si top destinacioni për vitin 2019.

Parisi renditet i pari në listën e qyteteve më të mira kulturore në botë, duke i mposhtur qytetet si Nju Jorku dhe Londra.

Krejt kjo falë numrit të vendeve të mahnitshme trashëgimore dhe aktiviteteve kulturore që mund të gjenden në Paris. Por jo vetëm këto tre vende janë edhe disa qytete të tjera nëpër botë që kanë muze, teatro, kinema, bibliokteka etj.

Kjo është lista e plotë me 10 qytetet më të mira kulturore për vitin 2019:

1: Paris, Francë

2: New York, SHBA

3: Londra, Angli

4: Seuli, Kore Jugore

5: Tokio, Japoni

6: Moska, Rusi

7: Roma, Itali

8: Shenzheni, Kinë

9: Los Anxhelesi, SHBA

10: Amsterdami, Holandë.


TË NGJASHME