HomeLajme

Uragani ‘Dorian’, 5 të vdekur në Bahamas

Të paktën 5 persona kanë vdekur në Bahamas si pasojë e uraganit ‘Dorian’.

Stuhia e tmerrshmë ka shkatërruar me qindra shtëpi duke lënë shumë banorë në qiell të hapur.

‘Dorian’ është drejtuar për në Florida dhe siç raportohet miliona maerikanë kanë marrë urdhërin evakuim i detyrueshëm.

Sipas sinoptikanëve Florida goditet të martën nga uragani i cili është në shkallën 5 të fortësisë dhe erërat arrijnë në shpejtësi 285 km/h.


TË NGJASHME