HomePolitikë

Urimi i Kreut të Kuvendit për Krishtlindje: Festat të inspirojnë dashurinë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, vizitë me rastin e Krishtlindjeve në Katedralen Othodokse “Ringjallja e Krishtit”

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, shkoi sot për vizitë urimi me rastin e Krishtlindjeve në Katedralen Othodokse “Ringjallja e Krishtit” në Tiranë.

Duke uruar Kryepeshkopin Janullatos për këtë ditë të shënuar, Kryetari Ruçi u shpreh se Krishtlindjet të na inspirojnë për te shtuar dashurinë, humanizmin dhe solidaritetin


TË NGJASHME