HomeShëndeti

Ushqimet që shkaktojnë fryrjen e stomakut

Fryrja e stomakut nuk është vetëm një siklet që ju pengon të mbani xhinset tuaja të preferuara për mbrëmje, por gjithashtu mund t’ju shkaktojë shqetësim të madh.

Ne ju sjellim ushqime që më shpesh shkaktojnë fryrjen e stomakut.

Lakra jeshile

Ka vlera të larta ushqyese dhe është një mundësi e shkëlqyer për sallata, por në të njëjtën kohë mund të jetë një nga shkaqet e fryrjes së stomakut. Lakrat jeshile përmbajnë shumë fibra dhe sheqer që mund të shkaktojnë fryrje.

Ushqim me yndyrë

Ushqimet e tilla si patate të skuqura mund të shkaktojnë fryrje, pasi stomaku ka nevojë për më shumë kohë për tretje.

Djathi i freskët

Djathi si produkt i qumështit ka një nivel të lartë të laktozës. Ekspertët paralajmërojnë se njerëzit që janë jo tolerant ndaj laktozës mund të kenë probleme, pasi djathi i freskët shkakton fryrje, transmeton KosovaPress.

Çamçakëzi

Mund të shkaktojë gëlltitjen e një sasie më të madhe të ajrit që shkon poshtë në stomakun tuaj. Ata përmbajnë alkool dhe sheqer që gjithashtu shkaktojnë fryrje.

Mollët

Nëse nuk e keni zakon të konsumoni ushqime me fibra, duhet të shmangni konsumimin e tepërt të mollëve dhe të kufizoni sasinë.


TË NGJASHME