Kosovë Kronikë Lajme

Ushtronin prostitucion, në pranga 8 persona

Policia e Kosovës ka arrestua tetë persona, të cilët dyshohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin ushtronin prostitucion në disa vende të Kosovës. Gjatë kontrolleve të kryera dhe hetimeve speciale, autoritetet kosovare bënë të mundur  shkatërrimin e rrjetit, i cili përdoret disa ambiente për ushtrim prostitucioni.

Për këtë ngjarje janë vënë në pranga 7 femra dhe një burrë. Gjithashtu nga operacioni janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale shtatë telefona celularë, ku pritet që sekuestrimi i tyre të ndihmojë grupin hetimor për zbardhjen e veprimtarisë kriminale.

Related posts

Vendosin për shkarkimin e tij, Meta pret delegacionin e Venecias

Klaudia gotanews

‘Duhet të zësh shumë dashnorë’, Roza Lati i kthehet keq komentuesit

emanuela

DW: Rezoluta e Parlamentit holandez për vizat, hedh hije në shpresat…

Mila
Na Kontaktoni!