HomeShëndeti

Vajza zhdukni rrathët e zinj poshtë syve me këto ushqime

A zgjohesh shpesh me sytë e lodhur dhe të fryrë? Disa ushqime ndihmojnë në parandalimin dhe reduktimin e problemit. Pushimi i pakët, lodhja, dehidrimi mund të shkaktojnë rrathë të zi poshtë syve dhe sy të enjtur. Për të ruajtur konturin e syrit, kremrat, serumet, maskat dhe trajtimet e bukurisë nuk janë të mjaftueshme: duhet edhe të ushqeheni për rezultate të kënaqshme.

Bukuria e lëkurës gjithashtu varet nga dieta. Për të reduktuar enjtjen kufizoni kripën, djathrat, salcat, të cilat favorizojnë akumulimin e lëngjeve të tepërta. Zvogëloni konsumin e kafesë dhe alkoolit, të cilat përkeqësojnë dehidratimin. Zgjidhni ushqimet e pasura me vitamina, minerale, fibra dhe antioksidantë, të cilat sigurojnë hidratimin në thellësi.

Këtu janë 5 super ushqime për t’u ngrënë për të rinovuar pamjen dhe për të luftuar rrathët e zinj nën sy.

Kivi
Është një nga frutat më të pasura me vitaminë C. Përmban sasi më të mëdha se portokalli. Kjo substancë stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, të cilat ndihmojnë për të mbajtur lëkurën të ushqyer mirë. Përveç kësaj, kivi është një minierë kaliumi, e cila ndihmon në thithjen e lëngjeve të tepërta që mund të peshojnë poshtë syrit.
Qershi
Qershia është e mbushur me antioksidantë. Ato kanë një veprim të jashtëzakonshëm diuretik, pastrues dhe anti-inflamator. Ato përmbajnë sasi të larta të vitaminës A (beta karoten), vitamina C dhe vitamin B. Përveç kësaj, ato i japin lëkurës një koncentrat të mineraleve super që ndihmojnë të qetësohen dhe të ndriçojnë ngjyrën e lëkurës.
Limoni
Ofron sasi të larta të vitaminës C, e cila stimulon prodhimin e kolagjenit dhe ka një veprim të jashtëzakonshëm antioksidues. Pastaj, ajo është e pasur me kalium, i cili favorizon eliminimin e substancave të mbetura. Përveç kësaj, ajo siguron limonen, një substancë, e gjetur kryesisht në lëkurën e tij, e cila mbron indet nga inflamacioni dhe promovon një ngjyrë të ndritshme.
Artiçoke
Falë vetive të tij diuretike, ai promovon shëndetin e organeve si lëkura, veshkat dhe mëlçia, përgjegjëse për asgjesimin e toksinave dhe substancave të tjera. Përveç kësaj, ato sigurojnë sasi të mirë të insulinës, një fibër prebiotike që promovon rritjen e baktereve “të mira”, duke ndihmuar në pastrimin e zorrëve.
Sallata kale 
Përmban antioksidantë të vlefshëm duke përfshirë flavonoidet, polifenolet, niacin, beta-karoten dhe vitaminë E, të cilat nxisin funksionimin e qetë të qarkullimit të gjakut. Ajo pastaj ka një veprim të shpejtë për shkak të përmbajtjes së lartë të kaliumit dhe magnezit, dy minerale të çmuara në luftimin e lodhjes edhe në zonën e konturit të syrit.

TË NGJASHME