HomeShowbiz

“Vaksina e bëri impotent dhe anuloi dasmën”, Nicki Minaj bën deklaratën e fortë

Kanë kaluar shumë muaj që kur u shfaqën vaksinat kundër COVID-19. Duke përjashtuar hezitimin fillestar, njerëzit u shfaqën në numër të madh për t’u vaksinuar. Kjo ishte po aq një përpjekje e qeverisë sa ishte përgjegjësi e shoqërisë civile dhe publikut në përgjithësi. 

Shumë të famshëm inkurajuan njerëzit që të merrnin vaksinën, por në mes të gjithë kësaj, kishte disa që mbetën skeptikë në lidhje me vaksinat. E fundit që ka ngritur dyshimin në lidhje me vaksinat kundër COVID-19 është reperja Nicki Minaj, dhe ajo po përballet me reagime publike që disa njerëz i quajnë “thashetheme” dhe “gënjeshtra” që do të kushtojnë jetë. Artistja e lindur në Trinidad tha se një shok i kushërirës së saj ishte bërë “impotent” pasi mori vaksinën COVID-19.

Ajo ka më shumë se 22 milionë ndjekës në Twitter, ku ngriti pretendimin, por nuk ka ofruar asnjë provë për ta mbështetur atë. 

“Kushëriri im në Trinidad nuk do ta marrë vaksinën sepse shoku i tij e bëri dhe u bë impotent,” shkroi Nicki Minaj në Twitter.

Kohët e fundit, reperja thuhet se anashkaloi Met Gala, një nga ngjarjet sociale të profilit më të lartë të vitit sepse nuk ishte e vaksinuar. Ngjarja zakonisht zhvillohet në maj, por ishte shtyrë për në shtator dhe mund të merrnin pjesë vetëm pjesëmarrësit e vaksinuar. Në një tweet, e nominuara 10 herë për Grammy u tha fansave të saj se po shmangte eventet publike sepse ka një fëmijë të vogël në shtëpi.

Tweetet e saj kanë tërhequr zemërimin e shumë përdoruesve që thonë se pretendimet e saj nuk bazohen në fakte. Një përdorues tha se njerëzit reagojnë edhe ndaj ibuprofenit, por nuk duhet të nënkuptojnë se ata ndalojnë marrjen e ilaçeve kundër dhimbjeve, duke shtuar se “thashethemet nuk janë kërkime”.


TË NGJASHME