HomePolitikë

“Valë e re emigrimi nga Shqipëria?”, reagon Presidenti Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta reagon me shqetesim pas lajmit, kete radhe nga DW, per nje vale te re emigrimi nga Shqiperia. 

Duke postuar ne faqen e tij ne Facebook, lajmin e bere nga Dojce Vele, me titull, “Vale e re emigrimi nga Shqiperia?”, kreu i shtetit, thekson se eshte koha per ta ndalur largimin e shqiptareve.

“Të dashur miq! Koha për të ndaluar largimin e shqiptarëve dhe izolimin e vendit nga Europa!????”- shkruan Meta. 


TË NGJASHME