HomeSport

Valencia i shkakton humbjen e parë Zidanit

Zinedine Zidane e ka përjetuar humbjen e parë në krye të Real Madrid në fillim të marsit, pasi u mund 2:1 nga ValenciaLa Liga.

Image result for valencia fc

Zidane u kthye me fitore duke e mundur Celta Vigo, e më pas edhe Huescan në dy ndeshjet e tij të para, por u ndal në ndeshjen e tretë nga Velancia në Mestalla.

Image result for valencia fc

Karim Benzema e shënoi golin e vetëm të Realit në këtë takim në minutën e katërt të kohës shtesë, duke realizuar me kokë, por shumë vonë për ta ndryshuar rrjedhën e ndeshjes.

Image result for karim benzema

Kjo ishte humbja e nëntë e Madridit këtë sezon, që ngel në pozitën e tretë me 57 pikë, dhjetë më shumë se Getafe dhe 13 më pak se lideri dhe rivali Barcelona.

https://www.youtube.com/watch?v=uWFtfCFQIZ8

TË NGJASHME