HomePolitikë

Vasili: 9 kushtet gjermane dhe Makron, asgjësuan…

Petrit-Vasili

Opozita ka nisur akuzat dhe e quan dështim të qeverisë mos hapjen e negociatave. Kësaj radhe ka reaguar ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili.

Me anë të një statusi në Facebook, Vasili thotë se 9 kushtet e vendosura nga Gjermania dhe qëndrimi i ashpër i Makron asgjesuan Ramën dhe Eurodiplomacinë kanabiste.

“9 kushtet e Gjermanisë ishin prova dërrmuese e dështimit të Ramës, por edhe të Europës burokratike dhe të eurodiplomacisë kanabiste”- shkruan Vasili.

Ja statusi i plotë i Petrit Vasilit:


TË NGJASHME