Aktualitet Lajme Politikë

Vasili: Gjermania shtoi kushtet, s’bëhet fjalë për …


Pas vendimit të grupeve Parlamentare CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman të cilat votuan sot rezolutën që t’i rekomandohet qeverisë federale hapja e negociatave me kushte për Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga LSI.

Përmes një postimi në rrjetet sociale nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili sulmon kryeministrin Edi Rama, pas reagimit të këtij të fundit ku falënderonte publikisht kancelaren Merkel. Vasili pohon se nuk bëhet fjalë për hapje negociatash, por për shtim kushtesh.

“KRYEMINISTRI U MARROS!!
Kryeministri falenderon Gjermanine se u shtuan kushtet,se per hapje negociatash per Shqiperine nuk behet fjale gjekundi.
Mbase i marri falenderon per Maqedonine,qe i hap negociatat ne janar.”, shkruan Vasili.

Related posts

Një tjetër deputet ikën nga radhët e PD-së

Xhensila Gotanews

Horoskopi javor 17-23 qershor 2019

Xhensila Gotanews

Elvana Gjata rikthehet fuqishëm

Mila
Na Kontaktoni!