HomePolitikë

Vasili ‘sulmon’ Ramën me shprehjen e Niçes

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e ka nisur këtë ditë me një thënie të filozofit të madh Fridrih Niçe (Friedrich Nietzsche).

Teksa kujton se sipas Niçes ekzistojnë tre grupe themelore njerëzisht, Vasili thekson edhe se në cilin prej këtyre grupeve bën pjesë kryemninistri Edi Rama.

Postimi i Vasilit 

Fridrih Niçe thote:

“Ekzistojne tre grupe themelore njerezish:te eger,barbare te pacivilizuar dhe europiane”!

Te gjithe shqiptaret jane europiane,vetem kryeministri i tyre ben pjese tek te egrit dhe tek te pacivilizuarit njekohesisht!!


TË NGJASHME