HomePolitikë

Vasili: Të rinjtë kërkojnë që Evropa…

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili shkruan se të rinjtë shqiptarë kërkojnë që Evropa t’i vërë vizën kryeministrit Edi Rama dhe jo Shqipërisë.

viza

Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se më 30 qershor do të ketë votime moniste dhe jo zgjedhje.

Postimi i plotë i Vasilit:

Edi Rama = Votime moniste dhe jo zgjedhje.

Edi Rama = Shqiptare te izoluar nga bota.

Edi Rama ik = Zgjedhje te lira dhe te ndershme

Edi Rama ik = Shqiptaret qytetare te hapur ndaj gjithe botes.

Ndaj të rinjtë i kërkojnë edhe Evropës qe ” Ti vere vizen Edi Rames dhe jo tu vere vizat shqiptareve”.


TË NGJASHME