HomeShëndeti

Vdés i riu në Elbasan disa orë pasi bëri vaksinën Pfizer, nëna e tij: Ishte shokùese!

Një lajm i rëndë është njoftuar orët e vona mbrëmë nga Elbasani, ku një 32-vjeçar ndërroi jetë disa orë pasi kishte bërë vaksinën Pfizer anti-Covid.

Lajmin për vdékjen e 32-vjeçarit, Erind Shuteriqi e njoftoi përmes një postimi të ndjerë nëna e tij.

E ëma e të ndjerit shkruajti në Facebook:

“Erind shpirt, zemra e mamit kjo qe na ndodhi ishte shòkuese!
Cfare te kujtoj me pare mami buzeqeshjen, miresine, embelsine, dashurine qe na dhuroje cdo dite!
Na e kepute koken bir por ti do jesh gjithmone brenda nesh dhe me ne gjithmone NE TE TRE!!!
Do te te duam gjithmone zemra jone!!!”

Ky lajm ngriti hije të shumta dyshimi dhe ngjalli një reagim të fortë në rrjetet sociale, pasi i riu nuk kishte sëmundje të tjera shoqëruese.

Ndërkohë sot familjarët e tij kanë folur për mediat lokale të Elbasanit, teksa janë shprehur se Shuteriqi ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Pritet që ekspertiza mjeko-ligjore të abardhë shkakun e vërtetë të vdékjes së të riut./ GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME