HomePolitikë

Vendimi i Bashës/ Soreca: Kontribuon në përfundimin e kësaj reforme

Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore.

Soreca tha se ky vendim kontribuon në përfundimin e Reformës pa vonesa.

STATUSI NGA SORECA

Përshëndesim Lulzim Bashën.
Vendimi për të rifilluar punën ndër-partiake në #ElectorReform në Këshillin Politik. Ajo shërben për interesin më të lartë të dhe kontribuon në përfundimin e kësaj reforme të rëndësishme pa vonesë të mëtejshme, në mënyrë që të përmbushë kushtin e vendosur marsin e kaluar nga Këshilli Europian.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME