HomePolitikë

Vendimi për shkarkimin e Metës, mblidhet sot Konferenca e Kryetarëve

Ditën e sotme në orën 09:00 do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve. Mësohet se në mbledhje do të caktohet data e mocionit dhe koha e debatit në Kuvend për presidentin Meta, kërkesë të cilën deputeti Taulant Balla e dërgoi në Kuvend.

Ndërkohë pas vendimit të Metës ditën e djeshme për anulimin e zgjedhjeve, PS doli me vendimin se do të nisin procedurat për shkarkimin e kreut të shtetit.

PS ka vendosur që të enjten në Kuvend të mbajnë një debat të gjatë lidhur me këtë çështje.


TË NGJASHME