HomeSport

Vetëm 21 vjeç/ Trajneri klubit spanjoll, personi më i ri që humbet jetën nga koronavirusi

Francisko Garcia, trajneri i të rinjve të një klubi të vogël spanjoll, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur nga drejtuesit e klubit.

Garcia vetëm 21 vjeç, mësohet se vuante dhe nga leucemia, gjë që ka vështirësuar gjendjen e tij shëndetësore. Trajneri i Atletico Portada Alta është personi më i ri në moshë në gjithë botën, që humb jetën si pasojë e koronavirusit.

Desde el Atlético Portada Alta queremos manifestar nuestro más profundo pésame a la familia, amigos y allegados de…

Posted by Atlético Portada Alta on Sunday, March 15, 2020

R.M/ GotaNews


TË NGJASHME