HomeTeknologji

Video/ Ekologjike me një dizajn klasik, Mercedes prezanton modelin më të ri Cabriolet Vision 6

Kompania më e madhe e prodhimit të makinave në botë Mercedes Benz ka publikuar modelin më të ri të Maybach vision 6 Cabriolet.

Një video që është ndarë në rrjetin social Facebook jep më shumë imazhe dhe cilësi të kësaj makine të re që quhet Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet.

Future Mercedes Maybach!

This is the Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet and is 6 Meters long (19.7 feet)!

Posted by Supercar Blondie on Thursday, February 13, 2020

Pse quhet Vision 6?

Kjo makinë është 6 metra e gjatë. Dizanji i kësaj makine është shumë klasik dhe i bukur. Kjo makinë do të konsiderohet e bukur edhe pas 100 viteve.

Por jo vetëm jashtë është e mrekullueshme por edhe dizanji brenda me logot e ndritshme të Mercedes janë një plus më shumë.

Dritat janë një aksesorë tjetër shumë modern në këtë makinë që vijojnë nga fillimi deri në fund.

Statistikat e kësaj makine janë rreth 750 kuaj fuqi nga 4 mortorrë elektrikë 100 km për 4 sekonda dhe përshkuan një interval prej 200 milje. Ato punojnë me një karikim shumë të shpejtë, domethënë janë ekologjike. Mund të bësh 60 milje në 5 minuta karikim.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme.


TË NGJASHME