HomeLajmi i Fundit

VIDEO/ Kishte kamerën në dorë, dhëndri filmon rastësisht vjehrrën duke rënë për vdêkje nga shkëmbi

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një alpinist ka filmuar pa dashur vjehrrën e tij teksa po binte nga shkëmbi, i cili ndodhej në 70 metra lartësi.

Ngjarja e rëndë ndodhi para syve të të gjithëve, por askush nuk pati mundësi të bënte asgjë për t’a shpëtuár.

Kadir Sahiner ishte duke filmuar panoramën që kishte përballë, ndërsa familjarët e tjerë ecnin nëpër pyjet afër fshatit të  Tepekov-it në provincën Artvin kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Gjatë momentit të filmimit Kadir kapi vjehrrën e tij teksa rrëshkiti nga skaji i shkëmbit, e më pas nuk duket asgjë tjetër veçse duart dhe këmbët e të moshuarës në ajër.

Policía dhe mjekët arritën që ta gjenin trupin e të moshuarës pas një ore kërkimesh.


TË NGJASHME