HomePolitikë

Video/ Nis Samiti i Brdo-Brijunit, Meta mbledh liderët e Ballkanit

Ka nisur këtë mëngjes të së enjtes samiti i Brdo-Brijunit, i organizuar nga Presidenti Ilir Meta në Tiranë, me praninë e lidërve kryesorë të Ballkanit. Përveç drejtuesve të Ballkanit, në Tiranë kanë mbërritur dhe Federica Mogherini.

Në mbyllje të Samitit, Liderët e procesit do të miratojnë një dokument me konkluzionet e takimit.


TË NGJASHME