HomeSport

VIDEO/ PSG gati të shpërthej, nga Mbappe, Neymar e Cavani, sa shumë çështje brenda një nate

Në Paris mund të ishte një mbrëmje e bukur ku kishin shumë arsye për të festuar, siguruan një fitore të pastër 5-0 kundër Montpellier duke iu afruar gjithnjë e më shumë titullit kampion në Lige 1.

Për të trazuar ambientin mendojnë yjet e ekipit por dhe trajneri Tuchel, pikërisht një vendim i teknikut gjerman për të zëvendësuar Mbappe soli shpërthimin e sulmuesit francez.

Mbappe nuk e priti mirë këtë zëvendësim duke e shprehur me gjeste zemërimin e tij, debati me trajnerin Tuchel po bën xhiron në mediat franceze dhe jo vetëm.

Duke parë situatën e brishtë dhe paqartësinë mbi të ardhmen e Mbappe, ku zëvendësim ishte i tepërt.

Nuk i shpëtoi protagonizimit të tepruar në këtë mbrëmje as Neymar i cili u kap me gjyqtarin e takimit ndërsa vazhdon që jashtë fushe të mos heq dorë nga festat e tepruara.

As Cavani nuk dihet komod më në Paris, kërkoj me çdo kusht largimin por në fund e sheh vetën sërish në Paris dhe sërish në stol.

Çuditërisht shqetësuese është dhe situata që po kalon Icardi, ish sulmuesi i Interit duke i fikur teksa nuk shënon një gol në 6 ndeshjet e fundit.


TË NGJASHME