HomeShowbiz

Videoja live e Diddy grumbullon mbi 3 milion dollarë në ndihmë të të prekurve nga COVID-19

Diddy mbajti të dielën një festë kërcimi gjithë ditën e Pashkëve në profilin e tij në Instagram ku u shfaq duke kërcyer me yje të tjerë dhe ishte një sukses.

Festimi mblodhi 3,731,440,00 dollarë sipas faqes zyrtare të internetit. Paratë do të përdoren për të ndihmuar punëtorët e vijës së parë në komunitete ku nuk po shërbehet siç duhet dhe që po rrezikojnë jetën e tyre çdo ditë për të luftuar kundër koronavirusit.

Ngjarja virtuale përfshiu disa emra të mëdhenj si Jennifer Lopez dhe A-Rod, Lizzo, Megan Thee Stallion, Drake, LeBron James, dhe shumë të tjerë.

Nisma u bë në partneritet me Relief Direct e cili është një “organizatë humanitare jofitimprurëse që nxit ilaçet kritike dhe kërkoi furnizime për komunitetet e prekura nga varfëria ose emergjencat në të gjithë botën.”

Diddy bashkohet me listën e figurave me ndikim që kanë futur paratë e tyre aty ku janë gojën. Në rastin e Puff, ai vuri paratë e tij atje ku ishin këmbët.

©G.T/GotaNews


TË NGJASHME