HomeLajme

Vidhet kisha e Shën Thanasit

kisha

Kisha e Shën Thanasit në Korçë është vjedhur gjatë natës. Hajdutët kanë thyer derën e kishës dhe më pas janë futur brenda ku kanë marrë paratë që ndodheshin në arka.

Bëhet me dije se janë shkatërruar katër arka parash dhe një arkë qirinjsh.

Shuma e grabitjes nuk dihet.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po heton rastin.


TË NGJASHME