HomeModa

Përgatituni për trendet më të fundit të sezonit vjeshtë-dimër 2019, ja disa sygjerime

Edhe një muaj ka mbetur nga sezoni i verës .Ajo çka na mbetet të mendojmë është se cilat do të jenë veshjet e stinëve në vazhdim .Më poshtë iu paraqesim disa prej stileve të prezantuara nga shtëpitë e modës:

1. Veshjet bust, pra me shpatullat jashtë si Versaçe .

2. Veshjet e stilit Cowgirl me thekë apo këmisha të qëndisura si Dolce & Gabbana Argjendi, gjithçka metalike si Balmain, Calvin Klein apo Gucci.

3. Thekët vijnë sërish në modë në ngjyrat bardhezi nga Givenchy.

4. Argjendi, gjithçka metalike si Balmain, Calvin Klein apo Gucci.

5.Kristali dhe shkëlqimi do të jenë gjithashtu kryefjala e modës në dimrin e ardhshëm.

6.Folk. Veshje me dizajn apo stampime folklorike të origjinës së largët.

7. Ka nga ata që i duan si Miuccia Prada, ka dhe nga ata që nuk i duan.

8.E verdha, nga nuanca e shafranit në të verdhën e artë, do të jetë ngjyra e dimrit të ardhshëm sipas Bottega Veneta e Louis Vuitton.

9.Veshjet hibride. Një shkrirje ngjyrash, modelesh, materialesh dhe stilesh në një paraqitje të vetme.

10.Pelerina, e hatashme si ajo e Valentino-s apo thjesht e ngjashme me një kuvertë si ajo e Gucci-t.

11. Veshjet mikse. Një larmishmëri ngjyrash dhe kombinimesh.

12.Teminat. Do t’i veshim gjatë gjithë verës, por pse jo edhe në dimër.

13.Veshjet “oversize”, masat e mëdha të risjella nga vitet ’80 nga Marc Jacobs.

14.Plastmasi, që tashmë po e shohim në çdo stinë.

15.Vijat ideale në dimër veçanërisht në versionin shumëngjyrësh si të Moschino dhe Sacai.

16.Veshjet e ngjashme me plastikën, një lëkurë e sintetizuar në versionin e lëmuar, të shndritshëm dhe shumëngjyrësh.

17.Veshjet me supet në fokus si të Saint Laurent nga Anthony Vaccarello dhe Fendi.

18.Pelushi nga lëkura e butë e dashit, bëhet kult në versionin e Dior ose në atë të ngjyrosur nga Prada.


TË NGJASHME