HomeLajmi i Fundit

Vlorë, digjen 5 makina, zjarrvënie e qëllimshme në dy prej tyre

Të paktën 5 automjete, të parkuara në një lagje në zonën e “Ujit të ftohtë” në Vlorë, u shkrumbuan gjatë natës.

Automjtetet e tjera besohet se kanë marrë flakë, pasi ishin të parkuara pranë makinës së Gent Sherifit, drejtor i Shërbimeve Publike në Bashkinë e Vlorës, dhe së shoqes.

vendngjarje janë gjetur shishe benzine, ndërsa policia po punon për të identifikuar autorët dhe motivet e kësaj ngjarjeje, që vitet e fundit ndodh gjithnjë e më shumë në qytetin e Vlorës.