HomeLajme

Vodhën vetëm 1 çamçakëz, 11 vite burg për 3 të rinjtë kosovarë

Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar me 11 vite burg tre të rinj, dy vajza e një djalë të cilët akuzohen për tentativë grabitje.

Ngjarja në fjalë ndodhi në mars të vitit 2018, ku shtetasi me inicialet E.D., dhe vajza me inicialet L.R., tentuan të grabitin një dyqan në lagjen Kalabria, por morën vetëm një çamçakëz (orbit).

“Grabitja ka mbetur në tentativë, ndërsa sa i përket mbajtjes së armës, ajo nuk ka qenë armë”, -ka thënë mbrojtësi i të pandehurëve.


TË NGJASHME