HomeRajon

Vuçiç javën e ardhshme në Tiranë, kë pritet të takojë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pritet që javën e ardhshme të vijë në Tiranë, për t’u takuar me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini në kuadër të procesit ‘Brdo-Brioni’ i cili do të mbahet në kryeqytetin shqiptar për dy ditë.

Ndërsa si temë disktuimi mësohet se do të jetë çështja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo do të jetë vizita e dytë e Vuçiç, ndërsa kujtojmë që në maj të 2015-ës ai vizitoi Tiranën asokohe kryeministër i Serbisë.


TË NGJASHME