HomeTeknologji

Xiaomi Mi Mix 3, telefoni i parë me rrjet 5G

Xiaomi Mi Mix 3 është lançuar zyrtarisht dhe nuk po sjell me vete vetëm një ekran pa korniza dhe 10GB RAM, por është poashtu telefoni i parë që sjell rrjetin 5G në treg.

Siç duket, Samsung Galaxy S10, nuk do të ketë këtë ekskluzivitet.

Pavarësisht që të gjithë prodhuesit kryesorë kanë qenë në garë të sjellin telefonin e parë 5G për botën, duket sikur Xiaomi i Kinës e ka bërë atë me telefonin e tyre Mi Mix 3, të shpallur zyrtarisht.

Kamera frontale 24MP është e fshehur dhe mund të shfaqet kur nevojitet. Kamera e pasme e dyfishtë posedon 12 MP. Telefoni fuqizohet nga Snapdragon 845 CPU mbështetur nga kapacitet RAM prej deri në 10GB.

Çdo gjë duhet të duket e mrekullueshme në ekranin 6.36 inç FHD + AMOLED që ofron një rezolucion 1080 x 2340 dhe raport 19: 5: 9. Bateria ka kapacitet prej 3,200 mAh.


TË NGJASHME