HomeBotë

Yjet shqipëtare, Merita Halili dhe Dua Lipa ndezin Amerikën “Shqip”

Ylli i muzikës botërore Dua Lipa dhe ajo e muzikës popullore shqiptare Merita Halili janë bërë bashkë në një emsion Amerikan duke i dhënë këtij të fundit më shumë se kurrë ngjyra shqiptare.

Bëhet fjalë për emisionin e “Action Bronson Show” në të cilin kanë qenë të ftuara yjet e muzikës shqiptare, moderne e asaj popullore qytetare.

Dua Lipa,së bashku me drejtuesin e emisionit, emri i vërtetë i të cilit është Arian Asllani dhe ka origjinë shqiptare kanë filluar të gatuajnë ushqime tradicionale shqiptare, siç është pitja.

Ndërsa ylli i muzikës popullore Merita Halili ka “ndezur” emisionin me këngen “ doli goca n’ penxhere”.


TË NGJASHME