HomeSociale

Zaho shkon sot në klasë të parë, Rama ndan foton e veçantë dhe s’i fsheh emocionet

Një ditë e veçantë kjo e sotmja edhe për familjen e kryeministrit Edi Rama. Djali i vogël, Zaho, do të ulet për herë të parë në bankat e shkollës, pasi sot nis klasën e parë.

Ka qenë vetë Rama ai që ka publikuar një foto, ku shihet Zaho, ndërsa mban në shpinë çantën e shkollës dhe në duart një tufë me lule për mësuesen e tij. E të gjitha këto emocione të veçanta, kreu i qeverisë nuk i ka fshehur.

MESAZHI I RAMËS

Dita e parë emocion i rrallë
Zoti i bekoftë të gjithë fëmijët që sot nisën shkollën dhe i mbroftë gjithnjë bashkë me prindërit e gjyshërit e tyre të pazëvendësueshëm
Dashuri, shëndet e gëzime paçin gjithmonë


TË NGJASHME