HomePolitikë

Zbardhet takimi mes ambasadores së SHBA dhe ministres Denaj

Zbardhet takimi mes ambasadores së SHBA-ve Juri Kim dhe ministres së Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj.

Mësohet se fokusi i diskutimit mes dy zyrtareve ishte rritja e rritja e investimit të huaj të drejtpërdrejtë në Shqipëri.

Ambasadorja Kim dhe Ministrja Denaj diskutuan po ashtu se si transparenca dhe lufta ndaj korrupsionit janë thelbësore për të ndihmuar Shqipërinë në rritjen e investimeve të huaja, krijimin e më shumë mundësive të punësimit dhe ecjes drejt të ardhmes së saj si një vend anëtar në Bashkimin Europian.


TË NGJASHME