HomeLajme

Zbulohen dosjet e bujshme që merr në dorë Gjykata e Posaçme

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka publikuar listën e dosjeve që do të gjykohen nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Në këtë listë janë edhe dosjet e Moisi Habilajt, Arbër Çekajt. Gjithashtu bëhet me dije se edhe dosja e Tahirit do të gjykohet nga GjKKO.

1 Domart Konjari

2 Reshat Radhima

3 Klaudio Veizaj

4 Festim Lelaj, Skëndert Siqeca, Arbi Mustafa dhe Sokol Hamzallari

5 Adjel Çaushaj, Artur Riza, pezulluar

6 Juri Bedinaj, Harmelindo Tufa dhe Emiljano Çili

7 Gentjan Doda

8 Aleks Pepa

9 Marko Bushi, Shpëtim Lika

10 A Kocerri

11 Moisi Habilaj, Florian Habilaj, Nezar Seiti, Amarildo Sulaj, Sabaudin Çela, Tigrens Mezuraj, Fatmir Minaj, Maridian Sulaj.

12 Elton Halipaj dhe Efthymious Eftimiu

13 Altin Hoxhallari

14 Gjergji Kohila, Sokol Bode

15 Alerjo Dushku, Albert Arraj, Imir Vila, Eduart Kume

16 Kastriot Dema, (e pezulluar)

17 Ilir Myrtaj, Alfred Myrtaj, Mario Myrtaj, Arben Kadiu, Florian Hysenaj, Gentjan Stojku, Shkwlqim Mema, Keldi Beshi, Albert Xhelilaj, Ismail Alushani.

18 Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj, Armando Pezaku

19 Leonora Dushku etj. (40 persona)

20 Enxhi Koci etj, (11 persona)

21Gazment Garupi, Haxhi Ramadani, Sotiraq Andoni, Bledjan Ramadani, Eduart Shima, Pellumb Pali, Shpwtim Kiri, Nikolla Mano.

22 Ramadan Dusha, Rezart Çaçani etj 12 persona

23 Gentjan Duraku

24 Spartak Cocolim, Ervin Hysaj, Ernest Duro


TË NGJASHME