HomeTeknologji

Zbulohet nga eksploruesit urbanë flota e makinave klasike luksoze në garazhin e një bodrumi (Fotogaleri)

Një garazh i mbushur me makina të vjetra luksoze është zbuluar në Surrey të Anglisë.

Garazhi ndodhej në një pronë të braktisur prej vitesh dhe makinat që kanë një vlerë prej më shumë se 1 milionë dollarësh ishin të mbuluara nga pluhuri.

Një prototip i Bristol Bullet, një Bentley Continental Flying Spur dhe një taksi Beardmore e vitit 1957 janë disa nga makinat e zbuluara nga një djalë që po bënte video për YouTube. Ai tha se kishte dijeni për garazhin para disa vitesh dhe javën e kaluar, ai dhe një studiues tjetër urban, Eran, vendosën të përpiqeshin të gjenin një mënyrë për të gjetur pronën.

Burimi: Daily Mail


TË NGJASHME