HomeShëndeti

Zbuloni se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani një kastravec çdo ditë, sekretet që nuk dinit

Edhe pse mendohet të jetë një perime, kastraveci është në të vërtetë një frut. Është i pasur me lëndë ushqyese të dobishme dhe antioksidantë që mund të ndihmojnë në trajtimin dhe madje parandalimin e shumë problemeve shëndetësore.

Gjithashtu, kastravecat kanë nivel të ulët të kalorive dhe përmbajnë një sasi të madhe uji dhe fibra të tretshme, duke i bërë ato ideale për hidratimin dhe ndihmën në humbjen e peshës.

Ky artikull hedh një vështrim më të afërt në disa nga përfitimet kryesore shëndetësore të ngrënies së kastravecit.

1. Është shumë e pasur me lëndë ushqyese

Kastravecat kanë pak kalori, por përmbajnë  vitamina dhe minerale të rëndësishme.

Një kastravec i papërpunuar (300 gram) përmban këto:

Kalori: 45

Yndyra totale: 0 gram

Karburantet: 11 gram

Proteina: 2 gram

Fibra: 2 gram

Vitamina C: 14% e RDI

Vitamina K: 62% e RDI

Magnezi: 10% e RDI

Kaliumi: 13% e RDI

Mangani: 12% e RDI

Për më tepër, kastravecat kanë një përmbajtje të lartë uji. Kastravecat përbëhen nga rreth 96% ujë.

Për të maksimizuar përmbajtjen e tyre ushqyese, ato duhet të hahen të papërpunuar. Qërimi i tyre zvogëlon sasinë e fibrave, si dhe disa vitamina dhe minerale.

2. Përmban antioksidantë

Antioksidantët janë molekula që bllokojnë oksidimin, një reagim kimik që formon atome shumë reaktive me elektrone të paarritura të njohura si radikalë të lirë.

Akumulimi i këtyre radikalëve të lirë të dëmshëm mund të çojë në disa lloje të sëmundjes kronike.

Në fakt, stresi oksidativ i shkaktuar nga radikalët e lirë është shoqëruar me kancer dhe sëmundje të zemrës, mushkërive dhe autoimune.

Frutat dhe perimet, përfshirë kastravecat, janë veçanërisht të pasura me antioksidantë të dobishëm që mund të zvogëlojnë rrezikun e këtyre kushteve.

Një studim ka hetuar vetitë antioksiduese të kastravecave dhe zbuloi se ato përmbajnë flavonoide dhe tanina, të cilat janë dy grupe të komponimeve që janë veçanërisht efektive në bllokimin e radikalëve të lirë të dëmshëm.

3. Promovon hidratimin

Uji është thelbësor për funksionin e trupit tuaj, duke luajtur role të shumta të rëndësishme.

Ai është i përfshirë në procese si rregullimi i temperaturës dhe transporti i produkteve të mbeturinave dhe lëndëve ushqyese.

Në fakt, hidratimi i duhur mund të ndikojë në gjithçka deri tek performanca fizike në metabolizëm.

Ndërsa plotësoni pjesën më të madhe të nevojave tuaja për lëngje duke pirë ujë ose lëngje të tjera, disa njerëz mund të marrin deri në 40% të marrjes totale të ujit nga ushqimi.

Në veçanti, frutat dhe perimet mund të jenë një burim i mirë uji në dietën tuaj.

Në një studim, u vlerësua statusi i hidratimit dhe u mblodhën rekorde diete për 442 fëmijë. Ata zbuluan se rritja e konsumit të frutave dhe perimeve shoqërohej me përmirësime në statusin e hidratimit.

Për shkak se trangujve janë të përbërë nga rreth 96% ujë, ato janë veçanërisht të efektshme në promovimin e hidratimit dhe mund t’ju ndihmojnë të plotësoni nevojat tuaja ditore të lëngjeve

4. Mund të ndihmon në humbje të peshës

Kastravecat mund të ju ndihmojnë të humbni peshë në disa mënyra të ndryshme. Para së gjithash, ato janë të ulëta në kalori.

Kastravecat mund të shtojnë freski dhe aromë në sallatat dhe sanduiçet dhe dhe mund të përdoren gjithashtu si një zëvendësim i alternativave më të larta të kalorive.

Për më tepër, përmbajtja e lartë e ujit të trangujve mund të ndihmojë në humbjen e peshës gjithashtu.

Një analizë shqyrtoi 13 studime, duke përfshirë 3.628 njerëz dhe zbuloi se ngrënia e ushqimeve me ujë të lartë dhe përmbajtje të ulët kalori shoqërohej me një rënie të konsiderueshme të peshës trupore.

5. Mund të ulë sheqerin në gjak

Disa studime kanë zbuluar se kastravecat mund të ndihmojnë në uljen e nivelit të sheqerit në gjak dhe parandalimin e disa komplikimeve të diabetit.

Studimi shqyrtoi efektet e bimëve të ndryshme në sheqerin në gjak. Kastravecat treguan se zvogëlojnë dhe kontrollojnë në mënyrë efektive nivelin e sheqerit në gjak.

Për më tepër, një studim  tjetër zbuloi se kastravecat mund të jenë efektiv në zvogëlimin e stresit oksidues dhe parandalimin e komplikimeve të lidhura me diabetin.

6. Mund të promovojë rregullsinë

Kastravecat mund të ndihmojë në lëvizjet e rregullta të zorrëve.

Dehidratimi është një faktor kryesor rreziku për kapsllëkun, pasi mund të ndryshojë ekuilibrin tuaj të ujit dhe të bëjë të vështirë kalimin e jashtëqitjes.

Kastravecat janë të pasura me ujë dhe nxisin hidratimin. Qëndrimi i hidratuar mund të përmirësojë qëndrueshmërinë e jashtëqitjes, të parandalojë kapsllëkun dhe të ndihmojë në ruajtjen e rregullsisë.

Për më tepër, trangujve përmbajnë fibra, e cila ndihmon në rregullimin e lëvizjeve të zorrëve.

Në veçanti, pektina, lloji i fibrës së tretshme që gjendettek kastraveci, mund të ndihmojë në rritjen e shpeshtësisë së lëvizjes së zorrëve.

7. Lehtë për t’u shtuar në dietën tuaj

Të butë me një aromë të freskët, kastravecët zakonisht shijohen të freskëta, në turshi, në sallatat, sanduiçet etj.

Kastravecat shpesh hahen të papërpunuara si një meze e lehtë e shoqëruar me kalori ose mund të bashkohet me vaj ulliri, kripë ose sallatë për të shtuar pak më shumë aromë.

Me vetëm pak kreativitet, kastravecat mund të shijohen në shumë mënyra.

Këtu janë disa receta për të ndihmuar në përfshirjen e trangujve në dietën tuaj:

-Patate të skuqura kastravec

-Kastravecat e shpejta turshi

Luleshtrydhe, kastravec dhe ujë i infektuar me nenexhik

-Kastravec dhe nenexhik

-Djathë dhie me kastravec djathë të pjekur në skarë


TË NGJASHME